WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantı ayarları sitenizde url kısmında önemle düzenlenmesi gereken alandır. Sitenin ilk kurulum aşamasında yapılması gereken işlem olarak bilinmektedir. Daha sonradan hata yapmanız halinde bütün sitenin sistemini değişeceğinden dolayı yönlendirmeleri sizi vakit alabilir.  Bu yüzden wordpress yeni başlayan kişiler için resimli anlatım olarak mantığı bu konumda anlatmış bulunmaktayım.

WordPress Kalıcı Bağlantı Ayarı

WordPress kalıcı bağlantı ayarı yapabilmek için WordPress admin paneline geçerek ayarlar bölümünde Kalıcı Bağlantılar menüsüne tıklayın. Burada yer alan özel yapı seçeneğine tıklayın. Kutu olan kısma /%postname%.html yapıştırın. Yapılan işlem sayesinde konularınız artık konu ismini alacak şekilde yer alacaktır.

Örnek olarak bu konunun url kısmı : https://serkankacan.com/wordpress-kalici-baglanti-ayarlari.html şeklinde yer almasına neden olacaktır.

Bu sistem Google seo ayarları olarak da en temel yerler olarak alınmaktadır. Bu tür ayarlarda dikkat edilmesi gereken belli bir zaman içerisinde kalan ayarlar değişiklik yaptığınızda konuları yönlendirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde 404 hataları almaya başladığınızda sitenizin sıralamasını olumsuz yönde etkileyebilirsiniz.

 

Wordpress Kalıcı Bağlantı Ayarları

WordPress Kalıcı Bağlantı Nedir?

WordPress kalıcı bağlantı bir sitenin oluşturduğu link türüdür. Kalıcı bağlantı sitenin kurulumundan itibaren hem arama motoruna hem de kullanıcı kısmına gözüken url kısmıdır. Bu ayarların site başlangıcında ayarı yapılmasıyla birlikte ilk SEO düzenleme kuralına da girilmiş olunur. Son algoritmalarla beraber URL kısmının net bir şekilde olması kısa linkler içermesi durumu oldukça popüler hale gelmiştir. Konu başlığıyla alakalı URL girilmesi de SEO listesinde yer almaktadır.

Yorum yapın