WordPress İçerik Tablosu Eklentisi Kurulum Resimli Anlatım 02

Bu yazımda kullanıcı deneyimi ve seo bakımından önemli olan wordpress içerik tablosu eklentisini size göstereceğim. Konu içerisinde yazdığımız makalelerde önemli başlıkları tablo halinde göstererek kullanıcılara kolaylık ve görünüm sağlamış oluyoruz.

WordPress İçerik Tablosuy Eklentisi Kurulumu

WordPress Admin Paneline girerek Eklentiler menüsünden Yeni Ekle butonuna tıklayın. Arama bölümüne Easy Table Of Contents yazın ve aratın.

Wordpress İçerik Tablosu Eklentisi

İlk çıkan eklentiye yükle diyerek etkinleştirin. Eklenti Ayarlar menüsünde Table Of Contents yerine gelecektir. Girdiğinizde konularda ve sayfalarda etkinleştirmek için Enable Support yerinde tik işareti koymanız gerekmektedir. Konulara otamatik olarak yerleştirilmesi için ise tekrardan Yazılar ve Sayfalar bölümüne tik işareti koymanız gerekmektedir. Yazı içerisinde gözükecek yazı içinde Header Label bölümünden ayarlayabilirsiniz.  Yazı içerisinde İçerik Tablosunun nerede gözükmesini istediğini Position bölümünden seçebilirsiniz. Varsayılan ayar olarak seçilen başlıktan önce yaparsanız daha iyi görünüm olmaktadır. Heading başlık etiketinde girdiğiniz önemli başlıklar otamatik olarak gözükecektir.

Wordpress İçerik Tablosu Ayarları

Özel genişlik ayarları ve renk ayarları gibi bölümüne aşağıya inerek ulaşabilirsiniz. Varsayılan ayarları değiştirerek temanıza uygun ayar çekebilirsiniz. Ayrıca başlık etiketlerinden bazılarını devre dışı bırakabilirsiniz. Konu içi özel ayar yapmak içinde konuya girerek düzenlemelerinizi yapabilirsiniz.

Wordpress İçerik Tablosu Eklentisi Kurulum Resimli Anlatım 02 - Serkan Kaçan

Yorum yapın