Google İndexleme Çözümü

Google indexleme sorunuyla ilgili kendi sitemde sorun yaşamaya başladım. Bu sorunu oldukça yaşayan bulunuyor. Yaklaşık olarak Ağustos ayından başlayan bu sorun özellikle blogspot kullanıcıları etkiledi. Blogspot üzerinde kullanıcılar açtıkları konular çıkmıyor. Sadece Anasayfa indexlemesi yaşıyor. Ayrıca açtıkları konunu resimleri googleye çıkmasına rağmen konuların index almaması oldukça kafa karıştırıcı durum.

Google İndex Blogspot Sorunu

Yaşanan blogspot kullanıcıları URL Test yaptıklarında Sunucu 5xx hatası alabiliyor. Bu hatayı alan kullanıcılar robots.txt değişikliğine giderek düzeltebilir. Robots.txt değiştiğinizde önceden daha kısa süre içerisinde güncelleniyordu. Ancak google serverleri bu durumu biraz daha geç algılıyor artık.  Yaptığınızda bir kaç saat sonra tekrardan URL test etmeyi deneyebilirsiniz.

Google index

Google WordPress Index Sorunu

Yer alan sorunu Google İndexlenme Sorunu Başladı! adı altında paylaştım. Yaptığım bazı değişiklikler sonucunda ertesi gün google indexi aldı. Yaptığım değişiklikler Instant Indexing rank math eklentisini kullandım. Yer alan kılavuzda APİ sistemine yaparak konumu yolladım. Ayrıca sosyal imleme olarak Pinterest üzerinden paylaşım yaptım. Aynı problemi blogspot üzerinde yaşıyorum aynı işlemi yaparak ve konu içerisinde index almayan konumu belirterek sonuçları paylaşacağım.

İndex deneme konusu : https://teknobilgisayarci.blogspot.com/2021/08/kisisel-gelisim-.html